Spalio 2 dieną progimnazijos 5a klasės mokiniai lankėsi Kretingos M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje ir dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje-kūrybinėse dirbtuvėse: iliustracijų kūrimas. Ją vedė čia viešinti dailininko Vlado Žiliaus iliustracijų parodos kuratorė Rasa Bačiulienė. Užsiėmimo metu penktokai susipažino su iliustracijų kūrimo menu. Vaikams buvo pristatyti linoraižinių, cinkografijos darbų pavyzdžiai. Išklausę edukacijos vadovės skaitomą Aldonos Puišytės eilėraštį „Girių monai“, išsiaiškinę nežinomų žodžių reikšmes, mokiniai paprasto pieštuko ir vieno pasirinkto spalvoto pieštuko pagalba patys kūrė iliustracijas. Beveik vienbalsiai gražiausiu darbu išrinkta Smiltės Bistrovaitės piešta eilėraščio iliustracija. Visi vaikai ir geriausių darbų autoriai apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Lietuvių kalbos mokytoja Irma Stanislauskienė

IKT koordinatorius