Neįgaliesiems: Didinti tekstą | mažinti

   Advento pradžia kasmet vis kita. Šiemet advento laikas sutapo su pirmąja žiemos diena, o mūsų progimnazijos bendruomenė turi seną visų pamėgtą tradiciją – tamsos metu šviesos laukti kartu, todėl kiekvienos darbo savaitės pradžią į mokyklą ateiname šiek tiek anksčiau, kad galėtume uždegti kiekvienos advento savaitės žvakę, kad jaustųsi mokykloje artėjančių Kalėdų dvasia.
    Šiemet nuo ankstyvo ryto sugužėjo į mokyklos fojė dainorėliai – jie norėjo parepetuoti, kol nesusirinko visi. Pradėję rinktis mokykloje, visi išsyk pastebėjo, kaip nuostabiai šiemet papuošta fojė – žvilgsnis nuo kolonų, papuoštų žibintais, krypsta į langą, kuriame baltuoja žibinto kontūrai. Žibinto motyvas – šių metų advento ženklas mūsų mokykloje. Labai prasmingas, nes primena Naujojo Testamento mintį: „Šviesa spindi tamsoje, bet tamsa jos neužgožė“ (Jn 1,5).


    Į mūsų tradicinę šventę per žvarbų lietų ir balas atskubėjo visų laukiamas pranciškonas brolis Bernardas Saulius Belicks OFM. Jis ne tik įkvėptai papasakojo apie advento laiko prasmę, apie adventinių žvakių simboliką, bet ir palinkėjo saugoti sieloje šviesą ir kasdien skleisti aplinkiniams gėrį, nes tokie užsibrėžti, kad ir nedideli, bet nuoseklūs ir nuoširdžiai atliekami darbai daro visų gyvenimą gražesnį. Pasveikino susirinkusiuosius ir mūsų mokyklos direktorė Raimunda Viskontienė. Ji priminė, kad bendruomenės dvasia kuriama visų ir padėkojo technologijų, dailės, muzikos mokytojams, ūkio dalies darbuotojams už tai, kad per trumpą laiką visiems padarė šitokį siurprizą – kalėdiškai papuošė mokyklos interjerą ir eksterjerą. Tikybos mokytoja Virginija Narmontienė padėkojo bendraminčiams ir kalėdines giesmes bei kalėdines liaudies dainas atlikusiems mūsų mokiniams. Gražiai skambėjo „Atbėga elnias devyniaragis“ ir be galo derėjo mokyklos fojė sukurta kompozicija „Kalėdų rytą rožė pražydo“. Pakylėti ir nuščiuvę visi stebėjo kaip mūsų svečias brolis Bernardas ir mokyklos direktorė uždegė pirmąją advento žvakę – laukdami šviesos, pirmiausia saugokime šviesą savyje.
 

Jaunųjų žurnalistų būrelio informacija

Kretingos Marijono Daujoto progimnazija
Vilniaus g.12, LT-97108 Kretinga
Tel: 8 657 161 15
El. p.: 
info@daujotomokykla.lt

šį projektą remia Europos Sąjungos regioninės plėtros fondas__________________________
 
KK projekto logo

„Kokybės krepšelis“ NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001

Projektas „KOKYBĖS KREPŠELIS“ NR. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

__________________________

1 

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis"

IKT koordinatorius
Mindaugas Razma
tel. 8 698 12458
el. paštas mindaugas.razma@daujotomokykla.lt
Informatika pradiniame ugdyme
1
__________________

 


__________________

___________________
Lietuvos mokyklų žaidynes
___________________

___________________

___________________
Informacija apie projektą
___________________
Lyderiu laikas
Informacija apie projektą
___________________
VšĮ Švietimo tinklas
Saugesnis Internetas
Drąsinkime ateitį
Nacionalinis egzaminų centras
___________________
LT banner2 7454
___________________
Limk
____________________
Aikos
___________________