Mūsų progimnazijoje neseniai jau septintą kartą įvyko rajoninis diktantas „Ginkime kalbą, žemę, jos būdą“ (Maironis). Idėja sukviesti geriausius 5–8 klasių mokinius, kad paaiškėtų patys raštingiausi, kilo 2012 metais, minint lietuvių literatūros klasiko Jono Mačiulio-Maironio 150-ąsias metines. Nuo tada kasmet kiekvieną lapkritį (tai poeto gimimo mėnuo) laukiame svečių – konkurso dalyvių ir juos lydinčių mokytojų. Susitikę visada pakalbame apie gimtosios kalbos svarbą, tradiciškai nusifotografuojame, nes nuotraukos akivaizdžiai liudija, kaip populiarėja konkursas ir skirstomės į kabinetus. Įdomi detalė ta, kad šio konkurso vykdytojai ir vertinimo komisijos nariai yra pedagogai, kurie nedirba su konkurse dalyvaujančių klasių mokiniais. Mūsų mokyklai noriai talkina Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos lituanistės. Jos iš gausios krūvelės vokų, kuriuose sudėti diktuoti skirti tekstai, ištraukia tekstus, kurie bus diktuojami, ir vykdo konkursą. Šiemet diktantą rašė net 35 mokiniai, kurie teisę dalyvauti rajono ture laimėjo dalyvaudami savo mokyklos konkurse. Ilgai ir rūpestingai dirbo vertinimo komisijos narės – Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokytojos Audronė Dūdienė, Irutė Lapinskienė, Eglė Litvinienė ir Janina Šidlauskienė, vadovaujamos mokytojos Mildos Šukienės.

Jos nustatė, kad rajono raštingiausia penktokė yra Ieva Stroputė, kuri mokosi Kretingos rajono Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre (mokytoja Vitalija Brunalienė), antroji vieta atiteko Kretingos Simono Daukanto progimnazijos penktokei Austėjai Kaulickytei (mokytoja Regina Katkuvienė), trečioji – Justei Vaičiutei, kuri mokosi viešojoje įstaigoje Pranciškonų gimnazijoje (mokytoja Audronė Budrienė).
Šeštokai įrodė, kad jau nėra iš kelmo spirti. Komisija pripažino, kad net du dalyviai yra verti pirmosios vietos – tai Salantų gimnazijos šeštokė Austėja Puotraitė (mokytoja Aina Stonkuvienė) ir Pranciškonų gimnazijos šeštokas Emilijus Latakas (mokytoja Raimonda Gumbaragienė), antrąją vietą užėmė Kotryna Vainutytė (Vydmantų gimnazija, mokytoja Indrė Ivoncienė, o trečioji vieta atiteko Darbėnų gimnazijos šeštokei Gabijai Anužytei (mokytoja Lina Butkuvienė).
Septintokai irgi stengėsi. Pirmoji vieta atiteko Urtei Navasaitytei iš Pranciškonų gimnazijos (mokytoja Daiva Ataitė), antroji Vydmantų gimnazijos atstovei Ugnei Šiaulytei (mokytoja Jolanta Žaliauskienė), trečioji – salantiškei Vidmantei Petrulevičiūtei (mokytoja Adelė Žeimytė).
Aštuntokams buvo tikrai nelengva, nes jų buvo daugiausia. Pirmoji vieta atiteko Dangirui Rimkui iš Jokūbavo mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja Loreta Koženiauskienė), antrosios laimėtoja – Aistė Slušnytė iš Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja Arina Prižginaitė), trečioji vieta atiteko Vydmantų gimnazijos mokinei Kamilei Pulokaitei (mokytoja Indrė Ivoncienė). Nuoširdžiausiai sveikiname nugalėtojus, jų tėvelius ir mokytojas. Smagi buvo šventė, jaukūs ir prasmingi pašnekesiai apie kalbą, gera matyti, kaip konkurso dalyviai atkakliai siekė raštingiausiojo laurų. Pasisekė, žinoma, ne visiems. Tačiau laikas bėga greit, ir kitais metais visi, kuriems šiemet iki pjedestalo pritrūko tik vieno taškelio, pasistengs dar labiau. Tada gal ir sėkmė aplankys. To linkime, nes tiems, kurie dirba, pastangos anksčiau ar vėliau atneša rezultatų.

Jaunųjų žurnalistų būrelio informacija

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas