Sena ir moksleivių labai mėgstama mūsų progimnazijos tradicija – lapkričio pabaigoje surengti Karjeros dieną. Šiemet ji buvo surengta lapkričio 21 dieną. Aktyviausiai jai rengėsi ir joje dalyvavo aštuntokai. Trušauskaitė ir Jūratė Lukauskienė, 8 a ir 8 c klasių vadovės, planuodamos Karjeros dienos renginius, atsižvelgė į savo aukėtinių poreikius ir nusprendė drauge aplankyti VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokyklą – juk ne visi aštuntokai, gavę Pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimą, nori tęsti mokslus gimnazijose. Daugelis nori įsigyti profesiją. VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokykloje aštuntokai susipažino su mokymosi galimybėmis ir neformaliojo švietimo užsiėmimais, sužinojo, kokias specialybes gali įsigyti čia besimokantys mokiniai, kokia šitos bendruomenės tvarka, kalbėjosi apie tai, kokios darbo perspektyvos atsiveria gavus šios ugdymo įstaigos diplomą. Daugelis nustebo, kad tai labai praktiškos ir reikalingos profesijos: logisto ekspeditoriaus, technikos priežiūros verslo darbuotojo, automobilių mechaniko, virėjo, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo.  Mokiniai apžiūrėjo mokyklos patalpas, dirbtuves, mokymo kabinetus. Pabaigoje mokyklos darbuotojai pakvietė visus aštuntokus ir juos lydėjusias klasių vadoves bei mokytojas prie vaišių stalo – pasivaišinti šilta arbata ir  mokyklos mokinių iškeptais sausainiais. Aštuntokai turi apie ką pagalvoti – juk pavasarį jų laukia svarbūs sprendimai.

Kitų  klasių užsiėmimai, skirti Karjeros dienai, buvo ne mažiau įdomūs. Štai 5 a klasės mokiniai, matyt, baisiojo Alytaus padangų perdirbimo gaisrą prisiminę, pasikvietė Kretingos rajono savivaldybės Priešgaisrinėje tarnyboje dirbantį Rolandą Paulauską. Jis ne tik supažindino su be galo daug drąsos reikalaujančia gaisrininko specialybe, bet ir priminė, kaip svarbu saugiai elgtis su ugnimi, kaip atsakingai šventiniu metu elgtis su petardomis. O štai 5 b klasės mokinius aplankė dvi klasės draugų mamytės – Kristina Holland, dantų higienistė, kuri labai išsamiai penktokus pamokė, kaip atsakingai prižiūrėti savo dantis. Visi suprato, kaip svarbi burnos higiena ir kaip kenkia dantims saldumynai. Kristina Grabliauskė, masažuotoja, paaiškino, kaip svarbu sportuoti, kaip būtina kiekvienam žinoti, kaip padėti sau ir kitam, kokia reikšminga masažuotojo specialybė, saugant žmogaus sveikatą nuo gimimo iki pat senatvės. Penktokai turėjo apie ką pagalvoti. 5c klasės mokiniai apsilankė Kretingos rajono savivaldybėje – jiems domėjosi, kaip vyksta visiems svarbios permainos mieste ir rajone. Ir kitų klasių mokiniai turėjo įdomių susitikimų, kurie darsyk privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu gyvenime rasti savo vietą, kaip būtina atsakingai rinktis ir prasmingai gyventi.

Jaunųjų žurnalistų būrelio informacija

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas