Lapkričio 11-15 dienomis progimnazijoje nuvilnijo „Šiaurės šalių literatūros savaitė“.  Nuo pirmadienio iki penktadienio bibliotekos vedėja Milda Serapinienė bibliotekoje ir kitose progimnazijos erdvėse kvietė mokinius į nepaprastą knygos pasaulį. Visą savaitę netrūko juoko, linksmybių, fantazijos, spalvų ir kvapų.
Pirmadienį pradėjome šių metų temos - šventės – pristatymu ir ištraukos iš Astridos Lindgren kūrinio „Pepė Ilgakojinė“ skaitymu žvakių šviesoje. Ištraukos klausėsi ir diskusijoje dalyvavo 5c klasės mokiniai ir mokytoja metodininkė Aldona Ketlerienė.

Antroji diena buvo kupina spalvų ir fantazijos. Bibliotekos vedėja ir dailės mokytoja Onutė Viskontienė kvietė 6b, 5a ir 7a klasių mokinius pasiduoti Šiaurės šalių virusui, beribei fantazijai, spalvų magijai ir piešti knygų herojus.
Trečioji diena buvo skirta literatūriniams skaitymams. 7a klasės mokiniai susipažino su norvegų rašytoja Jostein Gaarder. Bibliotekininkė Milda Serapinienė skaitė ištrauką iš šios rašytojos kūrinio „Sofijos pasaulis“, o mokytoja metodininkė Aldona Bruzdeilinienė skyrė mokiniams kūrybinę užduotį.
Ketvirtąją dieną bibliotekos – skaityklos erdvė buvo kupina vaikiško juoko, klegesio ir spalvų. 1-4 klasių mokiniai piešė „nesibaigiantį“ piešinį su mėgiamiausiais Šiaurės šalių knygų herojais.
Paskutinė, penktoji diena, kvepėjo obuoliais ir cinamonu. Šią nepaprastą savaitę, pilną džiaugsmo, naujų atradimų, fantazijos, spalvų, užbaigė 6c klasės mokiniai, kurie kartu su technologijų mokytoja eksperte Marija Šaltmeriene kepė danišką obuolių pyragą, kuriuo vaišino progimnazijos bendruomenę.
Ši savaitė progimnazijai ir bibliotekai buvo ypatinga. Visi jau laukiame kitų metų literatūrinių atradimų.

Bibliotekos vedėja Milda Serapinienė

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas