Spausdinti

Kretingos Marijono Daujoto progimnazija sėkmingai vykdo tarptautinį Erasmus + projektą „Eko žingsnis Europoje“, kurio tikslas – ugdyti mokyklos bendruomenės supratimą apie ekoturizmą, pasitelkiant novatorišką ir aktyvų tarpdalykinį ugdymą bei naujus bendradarbiavimo metodus.
Spalio 20-24 dienomis Kroatijoje, Bisag mieste, vyko trumpalaikiai mokymai, kuriuose dalyvavo mūsų progimnazijos mokiniai: Augustė Kniukštaitė (VII a kl.), Sandra Vaičiūtė (VII a kl.), Ąžuolas Joniuškis (VII a kl.), Dominykas Miežetis (VIII a kl.). Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Audronė Gauronskienė ir rusų kalbos mokytoja Esmiralda Butrimaitė. Mokymuose taip pat dalyvavo partneriai iš Slovėnijos, Portugalijos ir Rumunijos.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg


Viena iš pirmųjų veiklų Bisag mokykloje – kiekvienos šalies mokinių prisistatymai, pasakojimai apie savo kraštą ir mokyklą. Buvo įdomu susipažinti su kitų šalių kultūra ir tradicijomis. Vėliau dirbdami tarptautinėse grupėse mokiniai ruošė maistą, gamino kokteilius iš ekologinių produktų. Vyko maisto degustavimas, susipažinome su kroatiškos virtuvės subtilybėmis. Pabuvojome ekologiniame ūkyje ,,Kuća magične trave‘‘, kur gaminama aplinkai draugiška kosmetika. Buvo labai įdomu pamatyti iš arti, kaip išgaunami eteriniai aliejai. Įmonės savininkai papasakojo apie gamybos technologijų ypatumus.
Didžiulį įspūdį paliko kelionė į Zagrebą – Kroatijos sostinę. Sužavėjo senamiestis ir modernioji miesto dalis, pastatų architektūra. Apsilankėme savo dvyniais bokštais išsiskiriančioje Zagrebo katedroje, Šv. Marko bažnyčioje, iliuzijų muziejuje. Nepakartojama kelionė į Trakošćan pilį – tai ne tik istorinis architektūros paminklas ir muziejus, bet ir nuostabus gamtos kampelis, apsuptas miškų ir ežero. Čia mūsų visų laukė dar vienas išbandymas – Kroatijos kalnų gelbėjimo tarnybos organizuotos orientacinės varžybos. Reikėjo rasti žemėlapyje pažymėtą objektą ir pasidaryti asmenukę. Su užduotimi susidorojome puikiai. Patyrėme daug nuostabių akimirkų, buvimo gamtoje džiaugsmą.
Ekskursijos po Varaždino miestą metu susipažinome su jo istorija, autentiškumą išlaikiusia miesto dabartimi. Kultūros centre stebėjome mokinių atliekamą pantomimos spektaklį.
Paskutinę mūsų vizito Kroatijoje dieną Bisag mokykloje klausėmės paskaitos apie sveiką mitybą, maisto įmonė ,,Vindija‘‘ pristatė savo gamybos produkciją, kurios pagrindą sudaro baltyminis maistas. Su savo šalies tradicinio maisto patiekalais supažindino kiekvienos šalies moksleiviai. Mes pristatėme Žemaitijos krašto patiekalus.
Erasmus + projekto inicijuotos kelionės į Kroatiją dėka mokiniams buvo suteikta galimybė pažinti kitų šalių kultūrą, tradicijas, kulinarinį paveldą, patobulinti anglų kalbos žinias. Didelis dėmesys buvo skirtas mokinių ekologinei kultūrai plėtoti. Visos kelionės po Kroatiją metu lydėjo nuoširdus organizatorių dėmesys, draugiškas ir šiltas bendravimas. Susidraugavę vieni su kitais, dirbdami ir keliaudami kartu, mokiniai ugdėsi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, susirado draugų iš įvairių šalių.

Audronė Gauronskienė
Esmiralda Butrimaitė