Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje spalio 29 dieną antrą kartą vyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė praktinė konferencija „JAUNŲJŲ TYRĖJŲ LABORATORIJA“. Konferencijoje įvairius tiriamuosius darbus pristatė ir išradingai eksperimentus demonstravo net 63 jaunieji mokslininkai iš Kauno, Klaipėdos, Šilutės, Plungės, Palangos, Kretingos miesto ir rajono ugdymo įstaigų.
Konferencijos pabaigoje mokiniai, naudodami planšetinius kompiuterius, pasitardami su draugais ir juos atlydėjusiais mokytojais, atsakinėjo į klausimus. Gauti atsakymai byloja, kad mokiniai iš konferencijos iškeliavo papildę savo žinių bagažą – sužinojo, kaip statyti tiltus, kaip sveikai maitintis, kaip užauginti drugelį klasėje, kaip parašyti slaptą laišką, kaip apskaičiuoti medžio amžių ir dar daug kitų įdomybių. Mokiniams labiausiai patiko konferencijoje demonstruoti chemijos srities tiriamieji darbai, o ypač eksperimentas „Rūko susidarymas“.
Džiaugiamės jaunųjų tyrėjų entuziazmu, jų neišsenkančiu noru domėtis ir tyrinėti mus supančią aplinką bei ieškoti atsakymų į kylančius klausimus ir tikimės dar ne kartą susitikti mūsų mokykloje, pasidalinti naujais džiaugsmais ir moksliniais atradimais.

IKT kordinatorius