Mūsų progimnazijos siekis – kurti atvirą ir apie savo problemas gebančią kalbėtis bendruomenę. Todėl dažnai rengiami užsiėmimai mokiniams, mokytojams ir mokinių tėvams ar globėjams. Mokyklos dažnas svečias – žymus psichologas Evaldas Karmaza. Ir šiemet jis jau susitiko su mūsų progimnazijos paaugliais, atsakė į jų smalsius klausimus, brėžė savikūros kryptis bei formas.

Ketvirtadienį progimnazijoje vyko tėvų ir globėjų susirinkimas, kurio metu susirinkusieji klausėsi psichologo Evaldo Karmazos minčių apie tai, kaip bendrauti su paaugliu. „Neduosiu receptų – tik nurodysiu kryptis ir atspirties taškus“, – kalbėjo gerai mokyklos bendruomenei žinomas svečias. Tėveliai dėmesingai klausėsi psichologo minčių ir uždavė klausimų. Psichologas kalbėjo apie tai, kad vaikas turi jausti atsakomybę už savo sprendimus, o suaugęs, esantis šalia, turi patarti, padėti formuotis vertybines nuostatas. Charakteris neatsiranda iš karto. Jis formuojamas, todėl tėvams svarbu suvokti, kad paauglys neturi būti skandinamas abejotinų pramogų liūne. Neturėdamas kompiuterio ar telefono – nuolatinio savo pramogų šaltinio – paauglys turi įsiklausyti ne tik į savo, bet ir į kitų norus, poreikius. Svarbiausia – jis turi jausti ribas. Tas ribas geriau suformuoti šeimoje, o ne išgirsti apie jų buvimą iš policijos pareigūnų. „Suteikite paaugliui privatumo, leiskite jam rinktis. Tačiau tam turi būti pasitikėjimo pagrindas. Vaikas turi suprasti: jeigu slepi ir meluoji – nėra pasitikėjimo; nėra pasitikėjimo – nėra pasirinkimo: tuomet aš turiu duoti nurodymus“, – patarė psichologas. Susirinkimo dalyviams patiko prasmingas ir dalykiškas psichologo Evaldo Karmazos pokalbis, todėl lektorius sulaukė nemažai klausimų. Skirstydamiesi į klases aptarti kasdienių reikalų, tėveliai aptarinėjo paskaitą ir išsakė nuomonę, kad tokie susitikimai naudingi ir reikalingi.

Jaunųjų žurnalistų būrelio informacija

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas