Mūsų progimnazijos bendruomenė yra imli naujovėms, ypač toms, kurios susietos su aktyvia veikla. Judumo savaitės rengiamos kiekvienais metais. Šiemet judumo savaitė vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Pirmadienį, rugsėjo 16 dieną, po naktį siautusios audros šaltas rudeninis lietus visus, einančius į pamokas, privertė paspartinti žingsnį, ne vienas ir pabėgėjo nuo namų iki pat mokyklos. Kvatojom visi, kad net oras privertė aktyviai pradėti Europos judumo savaitę.

Šiandien pas mus į mokyklą atėjo sporto trenerė, kuri visus pakvietė į aerobikos pertraukas – trenerės entuziazmas visus greit užkrėtė, todėl smagiai mankštinomės darydami įtupstus, sukinius, šuoliukus ir kitus smagius judesius. Mūsų pertraukas paįvairino sporto trenerė Agnė Barzdienė. Sportas iš pradžių buvo jos pomėgis, bet ilgainiui tapo profesija. Agnė Barzdienė praktikuoja aerobiką, kūno dizainą, kalanetiką (tai tokia gimnastika, kuri derina baleto ir jogos elementus). Mūsų bendruomenę sporto trenerė aplankė ne tik todėl, kad remia Europos judumo savaitės renginius, bet ir todėl, kad 3 f klasėje mokosi jos sūnus Edvinas. Sporto trenerė kalbėjo su vaikais, pasakojo, kaip svarbu nuolat judėti, rūpintis sveikata. Ji paragino mobiliuosius telefonus palikti kuprinėje, pertraukų metu gerai išvėdinti klases, daugiau laiko leisti ore, žaidžiant judriuosius žaidimus, apskritai skirti daugiau dėmesio sportiniams žaidimams. „Būtų gerai, jei savaitgalį tėveliai aktyviai praleistų su vaikais – juk sportas, ypač bendri nuotykiai gamtoje, labai suartina šeimą“, – priminė sporto trenerė Agnė Barzdienė, ragindama visus pertraukų metu judėti ir tuomet, kai pasibaigs Europos judumo savaitė. Džiaugiamės, kad mokyklos gyvenime dalyvauja vis daugiau tėvelių ir norime, kad šiandien mus aplankiusios viešnios palinkėjimai pildytųsi.

Marijono Daujoto progimnazijos žurnalistų būrelis

IKT kordinatorius