Spausdinti

Atėjo mokslo metų pabaiga. Ta proga septintokai ir aštuntokai nusprendė vykti į Latviją ir aplankyti tris įdomius šios šalies miestus. Mokinius lydėjo jų klasių vadovai – Milda Trušauskaitė, Jūratė Lukauskienė, Vilmantas Volskis, Virginija Narmontienė ir Esmiralda  Butrimaitė. Kelionėje moksleiviams talkino gidas, kuris  daug įdomaus papasakojo apie Latviją, jos gyventojus, šalies valdymą ir kt.

IMG_8295.jpg IMG_8306.jpg IMG_8313.jpg

IMG_8316.jpg IMG_8321.jpg IMG_8344.jpg

IMG_8352.jpg IMG_8361.jpg


Pirmasis  sustojimas buvo Liepojoje – trečiame pagal dydį Latvijos mieste. Čia vaikai susipažino su senamiesčiu, Karo uostu ir kalėjimu, dalyvavo teatralizuotame realybės šou, kuriame patiems teko įkalintųjų vaidmuo.
Antrasis aplankytas miestas – Kuldyga.  Vaikus čia  sužavėjo ilgiausias Europoje plytinis tiltas  bei plačiausias Ventos krioklys, taip pat  kelionė į požemio karalystę – Riežupės smėlio urvus, kur teko paklaidžioti tamsiais labirintais,  susipažinti su jų istorija.
Ventspilis – trečiasis aplankytas miestas. Čia mokiniai skaičiavo įžymiąsias miesto skulptūras  – karves, apžiūrėjo jachtų uostą, Žydrosios vėliavos paplūdimį, Livonijos laikų pilį.
Išvyka buvo labai įdomi ir turininga. Septintokai ir aštuntokai sakė, kad sutiktų ir antrą kartą važiuoti į tą pačią  kelionę, o kai kurie mokiniai, pasakodami apie patirtus įspūdžius savo tėveliams, sukėlė ir pastarųjų norą keliauti ir pažinti kaimyninę šalį.

                                                                                  Jūratė Lukauskienė, 7c klasės vadovė