Kretingos Marijono Daujoto progimnazija sėkmingai vykdo tarptautinį Erasmus + projektą „Eko žingsnis Europoje“, kurio tikslas – ugdyti mokyklos bendruomenės supratimą apie ekoturizmą, pasitelkiant novatorišką ir aktyvų tarpdalykinį ugdymą bei naujus bendradarbiavimo metodus.

Gegužės 27–31 dienomis Slovėnijoje, Ajdovščinos mieste, vyko trumpalaikiai mokymai, kuriuose dalyvavo mūsų progimnazijos mokinės: Laura Žebrauskaitė (VIII c kl.), Vaiva Vainušytė (VIII c kl.), Beatričė Balkutė (VII c kl.), Viltė Orlakaitė (VII c kl.). Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Jūratė Lukauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Aldona Ketlerienė. Mokymuose taip pat dalyvavo partneriai iš Portugalijos, Rumunijos ir Kroatijos.
Dirbdami tarptautinėse grupėse mokiniai ruošė pristatymus ekoturizmo tema. Užsiėmimų metu buvo pristatytos ekoturistinės vietos partnerių šalyse ir mokinių paruošta medžiaga. Projekto dalyviai diskutavo, kaip išsaugoti aplinką, kurioje mes gyvename, gamtos paminklus, kaip plėtoti mokinių ekologinę kultūrą, žinias apie atsakingą turizmą, susijusį su kultūra, istorija ir tradicijomis.
Praktinių užsiėmimų metu susipažino su įvairiais augalais, tyrinėjo juos, iš ekologinių medžiagų gamino ekologišką rankų kremą, kūrė ekoturizmo vietovių planus, gamino tradicinius slovėnų patiekalus. Projekto dalyviai aplankė ekologinio turizmo vietas Ajdovščinoje, Goroje. Taip pat lankėsi anglies ir gyvsidabrio kasybos mieste Idrijoje, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Aplankę istorijos muziejų, mokiniai susipažino su slovėnų papročiais ir tradicijomis.
Susitikimo dalyviai įdomiai ir prasmingai praleido laiką, sužinojo apie kitų šalių kultūrą, tradicijas, ekoturizmą, kulinariją, patobulino anglų kalbos įgūdžius, susirado draugų iš įvairių šalių.

Aldona Ketlerienė

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas