Spausdinti

Trumpiausiomis dienomis, kai gamta netenka spalvų, švenčiame Medžių puošimo dieną. Tai ne Kalėdos, kai puošiame eglutes. Tai visiškai nauja tradicija, pasiekusi mus iš Anglijos. Pirmą kartą ji buvo surengta Londone 1990 metais. Po metų medžių puošimo šventė jau vyko ir Lietuvoje.

DSCN4868.JPG DSCN4873.JPG DSCN4874.JPG

DSCN4876.JPG DSCN4877.JPG DSCN4878.JPG

DSCN4880.JPG DSCN4884.JPG DSCN4887.JPG

DSCN4891.JPG

Mūsų mokykloje ši šventė jau tapo tradicine. Ji prasideda gerokai ankščiau. Dar lapkričio mėnesį vaikai dalyvavo konkurse ,,Laiškas medžiui“ - raštingiausio, gražiausiai rašančio, kūrybingiausio mokinio rinkimai. Šeštų klasių mokiniai gamtos ir žmogaus pamokose susipažino su mokyklos aplinkos medžiais ir sudarė lapų herbarą. Dailės ir technologijų pamokose iš antrinių žaliavų 5c mokiniai ir ,,Jaunųjų daujotukų“ būrelio nariai su dailės mokytoja Ada Bastiene ir technologijų mokytoja Marija Šaltmeriene pagamino nuostabius žibintus medžių puošimui. Ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku“ nariai suvėrė įvairiaspalves girliandas. Šaunieji pradinukai su savo mokytojom Nijole Meškauskiene, Rasa Zumulskyte Trumpenskiene, Vida Songailienė pagamino puikius varpelius, o Redos Petrulienės vadovaujami pirmokai - įspūdingas Kalėdines žvaigždes. Medžius puošė ir mokytojos Laimos Šikšniutės vadovaujami gamtininkai. Puošti medžius padėjo 8a klasės berniukai ir technologijų mokytojas Juozas Lingys.
Ir sutvisko gražiausiomis spalvomis papuošti medžiai! Atkreipkime dėmesį į medžius, kurių mes paprastai nepastebime. Medis - žmonių bičiulis, todėl jei eidamas pro šalį pakelsi prieš jį ranką, pagalvok, ar savęs nenuskriausi?
Julija Šližienė, gamtos, geografijos mokytoja