Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine Tolerancijos diena. Šia iniciatyva skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių, religijų, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčių, sergančiųjų toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, supratimą, kantrybę ir pagarbą.

Šiais metais Tarptautinę Tolerancijos dieną buvo pasiūlyta paminėti su TOLERANCIJOS RAKTU. Kodėl raktas? Turbūt visi pritarsime, kad žmogus iš prigimties yra geras. Jis toks gimsta. Tačiau ne visi mokame tą parodyti. RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems. Todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms. Svarbiausia, kad jis būtų prasmingai naudojamas ir pasiektų tikslą – IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ!

Tarptautinę Tolerancijos dieną mūsų mokykloje paminėjome šiek tiek anksčiau – lapkričio 14 dieną. Mokinių tarybos nariai nuo pat ankstyvo ryto visus pasitiko su muzika ir pirmo aukšto fojė esančiu stendu, kuriame pakabino didžiulę spyną ir vaikų pagamintus raktus su sentencijomis ir mintimis apie toleranciją. Ilgosios pertraukos metu vyko raktų pristatymas – kiekviena klasė pristatė savo pagamintą raktą, perskaitė užrašytus žodžius, kodėl kiekvienam iš mūsų turėtų būti svarbi tolerancija.
Klasių vadovai ir dalykų mokytojai visą savaitę su vaikais kalbėjo apie tolerancijos prasmę, reikšmę, netolerancijos pavyzdžius klasėje, mokykloje, mūsų visuomenėje, istorijoje. Juk svarbu tai, kad kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Mokinių tarybos koordinatorė Irma Stanislauskienė

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas
1.  8.00 8.45
2.  8.55 9.40