Lapkričio 5 dieną mokyklos pradinukai vietoje tradicinių pamokų vykdė kultūrinę-pažintinę- kūrybinę veiklą, skirtą Teatro dienai. Ugdytojai kūrybingai ir vaizdžiai vaikams papasakojo apie teatro svarbą formuojant jauną kritiškai mąstantį žmogų, apie menines raiškos priemones, apie teatro, kaip svarbios kultūros srities, ugdomąją bei šviečiamąją funkcijas. Vienų klasių mokiniai skaitė populiarių draminių kūrinių ištraukas ir žiūrėjo fragmentus iš žinomų vaikiškų spektaklių, kiti įgijo žinių apie legendinius Lietuvos teatro aktorius bei atliko kūrybinius darbus, susietus su teatru, patys kūrė, vaidino.

Teatro dieną užbaigė dar viena įdomia veikla – visi mokyklos pradinukai sugūžėję į Kretingos kultūros centro didžiąją salę žiūrėjo Vilniaus kamerinio teatro pagal A.Lindgren kūrinį sukurtą spektaklį vaikams „Emilis iš Lionebergos“ (režisierė Ramunė Kudzmanaitė). Ši garsios švedų rašytojos kūrinio inscenizacija iš šiuolaikinių spektaklių vaikams išsiskiria glaudžiu santykiu su tikrove: atskleidžia mažųjų mąstymą, problemas, pastangas pritapti suaugusiųjų pasaulyje, didelę drąsą ir savarankiškumą. Dinamiška, įvairių nutikimų kupina Emilio istorija be pamokomojo tono tiesiog linksmai ir energingai paliudija: net ir mažas, savaip pasaulį matantis žmogus gali nuveikti didelius darbus, padėti tiems, kam pagalba ypač reikalinga.
   Tikėtina, jog šios Teatro dienos įdomios pažintinės, kūrybinės, kultūrinės veiklos ne tik paįvairino tradicinį mokymąsi, bet ir suteikė vaikams daug teigiamų emocijų, pagilino žinias apie teatrą, meną, kultūrą.

Informaciją parengė
„Info klubo“ būrelio nariai bei pradinio ugdymo mokytoja
R. Zulumskytė - Trumpenskienė

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas