Spalio 18 d. 4a (mokytoja R.Zulumskytė-Trumpenskienė) bei 4b (mokytojas P.Mikaločius) klasių ketvirtokai surengė įdomią pažintinę išvyką į Klaipėdos laikrodžių muziejų. Vaikai turėjo galimybę pamatyti, detaliau apžiūrėti muziejuje eksponuojamus įvairius senovinius laikrodžius, kitus daiktus bei prietaisus, susijusius su laiko matais ir matavimu, papildyti turimas žinias apie laiko sampratą.

Ypač ketvirtokus pradžiugino įdomi kūrybinė-pažintinė veikla edukacinių užsiėmimų metu. „Laikrodžio gamybos dirbtuvėse“ kiekvienas galėjo pasigaminti savo rankų darbo vienetinį sieninį laikrodį. Ketvirtokai kruopščiai kirpo, klijavo savo laikroduko dekoravimo detales, matavo ir tiksliai skaičiavo valandų atžymas, kad tik kuo tiksliau laiką rodytų minučių ir valandų rodyklės.
Edukacijoje „Zodiako žvaigždynai“ vaikams (naudojantis planšetiniais kompiuteriais) teko dalyvauti interaktyvioje viktorinoje apie vieną seniausių būdų laiką suvokti bei jį matuoti stebint žvaigždes bei iš jų sudarytus žvaigždynus. Ir šioje edukacijoje ketvirtokai neliko be dovanų – kiekvienas pasigamino savo zodiako žvaigždyną, kuris šviečia tamsoje.
Taip pat mums teko išskirtinė galimybė apžiūrėti tik prieš dieną atidarytą skirtingų dailininkų šimto laikrodžių parodą „Einantis Laikas“.
Tikėtina, kad šios išvykos metu įgytos žinios ketvirtokams ne tik padės geriau ir tiksliau atlikti laiko skaičiavimus, bet ir paskatins taupyti laiką bei kuo racionaliau naudoti laiko išteklius.

Informaciją parengė
neformaliojo ugdymo būrelio
„Info klubas“ mažieji žurnalistai

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas