Neįgaliesiems: Didinti tekstą | mažinti

Spalio 4 dieną prie Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centro oficialiai atidarytas Amatų kiemelis. Į šią gražią šventę rinkosi kretingiškiai, miesto svečiai. Džiaugsmas sudalyvauti šiame renginyje teko ir mums - mažiesiems muziejaus dvaro parko bičiuliams (4a klasei).


Renginį nuoširdžiu pasveikinimu pradėjo muziejaus darbuotoja-edukatorė Roma Luotienė bei direktorė Vida Kanapkienė. Padėkota Šv.Pranciškui už nugintą lietų ir įspindusią saulę, paryškinusią ir taip spalvingą rudeniškos gamtos grožį. Ypatinga padėka išsakyta motinai gamtai už pačias tikriausias, natūraliausias ir šilčiausias dovanas – medį, liną, molį, gintarą, prie kurių prisilietusios stebuklingos tautodailininkų rankos sukuria nuostabiausius meno kūrinius.


Mažųjų muziejaus dvaro parko bičiulių vedini pro rudeniška žaluma papuoštus Amatų kiemelio vartus vienas po kito žengė senųjų amatų puoselėtojai. Jiems buvo padovanotos ką tik nurautų linų puokštelės. Tautodailininkai šventės dalyviams pristatė savo dirbinius, pademonstravo patį kūrybos procesą. Ypač smalsu buvo vaikams, kurie galėjo užsidėti medžio kaukes, padūduoti dūdelėmis ir net pažaisti labai originalų mažų medinių vilkelių varžytuvių žaidimą.
Į šventę susirinkę kretingiškiai bei svečiai galėjo nusipirkti ne tik duonos, saldainių, bet ir sūrių, medaus, natūralaus aliejaus, dirbinių iš molio, lino, gaminių iš vilnos. Savo amatus ir meistrystę demonstravo tautodailininkai ne tik iš Kretingos, bet ir iš Plungės, Klaipėdos rajonų. Liaudiškomis dainomis renginio dalyvius džiugino folkloro ansamblis „Gervelė“.
Artimesnė pažintis su senaisiais lietuvių amatais praturtino vaikų žinias. Galbūt tai ateityje ne vieną paskatins imtis audimo ar drožybos, pynimo ar keramikos darbų.

Pradinio ugdymo mokytoja
Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė

Kretingos Marijono Daujoto progimnazija
Vilniaus g.12, LT-97108 Kretinga
Tel: 8 657 161 15
El. p.: 
info@daujotomokykla.lt

IKT kordinatorius
Mindaugas Razma
tel. 8 698 12458
el. paštas mindaugas.razma@daujotomokykla.lt
Informatika pradiniame ugdyme
1
__________________

 


__________________

___________________
Lietuvos mokyklų žaidynes
___________________

___________________

___________________
Informacija apie projektą
___________________
Lyderiu laikas
Informacija apie projektą
___________________
VšĮ Švietimo tinklas
Saugesnis Internetas
Drąsinkime ateitį
Nacionalinis egzaminų centras
___________________
LT banner2 7454
___________________
Limk
____________________
Aikos
___________________