Gražią rugsėjo popietę ekologų būrelio,,Žaliuoju taku“ nariai su vadove geografijos mokytoja Julija Šližiene vyko prie mūsų Baltijos jūros. Juk kasmet rugsėjo pradžioje minima Baltijos jūros diena. 1988 metais rugsėjo 3 dieną žaliųjų bendrija „Atgaja“ ir „Sąjūdis“ surengė aplinkosauginę akciją – „Baltijos apkabinimas“. Tuomet Lietuvoje prasidėjęs Baltijos jūros švarai neabejingų žmonių susikabinimas rankomis nusidriekė ir per kaimynines šalis – Latviją ir Estiją. Apie Baltijos jūros ekologinę būklę turėtumėme kalbėti vis daugiau. Reikia prisiminti, kad kiekvienas galime prisidėti prie Baltijos jūros švarinimo. Kitaip sakant, galime susikabinti rankomis bendram tikslui.

Keliaudami saulės nutviekstu pajūriu matėme, kad jūros vanduo tikrai nėra švarus. Baltijos jūra jau laikoma viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje, todėl reikalinga bendra prie Baltijos jūros esančių valstybių veikla saugant ir švarinant jūrą.
Kad Baltijos jūra būtų švaresnė, labai svarbu, jog kiekvienas jūrą lankantis poilsiautojas susirinktų šiukšles, neplautų automobilių šalia vandens telkinių ir nepiltų gyvajai gamtai pavojingų cheminių medžiagų.
Pasivaikščiojome po Botanikos parką, perėjome gražiąja Basanavičiaus gatve. Kalbėjome apie tai, kaip kiekvienas galėtume padėti ar bent nepakenkti jūrai.
Uršulė Dimgailaitė, Vakarė Kliusovaitė, ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku“ narės.

Pamoka  Pamokų, pertraukų laikas
1.  8.00 8.45
2.  8.55 9.40
3.  9.55 10.40