Birželio 14-oji mūsų šalies istorijoje minima kaip Gedulo ir vilties diena, nes būtent šią dieną 1941 metais Sovietų Sąjunga pradėjo masinius trėmimus į Sibirą. Trėmimai tęsėsi iki 1952 metų, per tą skaudų mūsų tautai laikotarpį iš Lietuvos gyvuliniuose traukinių vagonuose buvo išvežta apie 132000 žmonių, apie 28000 iš jų žuvo. Liko tušti namai...

Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje birželio 13 d. buvo skirta pilietiškumo ugdymui, mokiniai vykdė įvairias veiklas : žiūrėjo dokumentinį filmą apie tremtį „Mirties lageriai“, 7- 8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Gedulo ir vilties diena“, per dailės ir technologijų pamokas gamino „Paliktų namų raktus“, penktokai ir šeštokai piešė ant asfalto (raktiniai žodžiai kūrybai - traukinys, trispalvė, raktas, žemėlapis, barakas). Vyriausieji mokiniai aktų salėje klausėsi mokytojos Aldonos Kruševičiūtės, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Kretingos rėmimo grupės narės, prisiminimų apie Sąjūdį. Šiemet Lietuvos Sąjūdis mini 30-ąsias įsteigimo metines.

Pamokoms baigiantis, mokyklos teritorijoje, fojė mokiniai organizavo savo kūrybinių darbų parodą, kuri skatina visus susimąstyti apie laisvės, Tėvynės, nepriklausomybės, gimtų namų reikšmę ir svarbą.

Jaunųjų žurnalistų būrelio informacija

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)

Įveskite savo elektroninio pašto adresą: